Przewodnik po Sandomierzu

OPROWADZAMY PROFESJONALNIE ALE BEZ RUTYNY

 

 

 

 

 

 

Brama Opatowska w Sandomierzu jest jedyną zachowaną bramą wjazdową do miasta. Pochodzi z czternastego wieku. Kiedyś istniały cztery bramy. Do dzisiaj zachowała się wyłącznie jedna, Brama Opatowska. Wzniesiona bez fundamentów, z czerwonej cegły, fundowana przez króla Kazimierza Wielkiego. Obecnie na Bramę Opatowską, na samą górę, czyli sześć pięter ku niebu, 30 metrów, można wejść. 

Brama Opatowska na szczycie posiada platformę widokową. Możemy obserwować panoramę Sandomierza. Doskonale widać Kotlinę Sandomierską, część Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej. Przy dobrej widoczności można zobaczyć Wyżynę Lubelską. Świetnie widać meandrującą Wisłę. 

Brama Opatowska jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji. W sezonie, czyli od kwietnia do końca października czynna jest codziennie w godzinach od 9 do 19. Poza sezonem, czyli od 1 listopada do 1 kwietnia, otwierana jest na chwilę w godzinach: 10, 12, 14. W soboty i niedzielę czynna w godzinach od 10 do 15. Bilet na Bramę Opatowską kosztuje: 6 złotych normalny, 4 złote ulgowy. 

Na taras widokowy zlokalizowany na samym szczycie bramy wychodzi się po schodach. Nie ma windy. Brama Opatowska zlokalizowana jest przy ulicy Opatowskiej, od strony ulicy Mickiewicza. W pobliżu bramy, u jej stóp jest jeden z głównych parkingów Starego Miasta. Przyjeżdżając do Sandomierza to właśnie na parkingu pod Bramą Opatowską warto zaparkować samochód bądź autokar. Parking dla autokarów jest tutaj niewielki i często zajęty.

Liczby mówią same za siebie

67550

Klientów rocznie

1389

Wycieczek każdego roku

365

Pracujemy bez przerwy

24 h

Jesteśmy dostępni

Co mówią nasi klienci

Bardzo dziękujemy za wspaniałego przewodnika. Pani?(niestety imienia nie pamiętam) w niezwykle interesujący i  merytoryczny sposób zapoznała nas z historią i najważniejszymi miejscami Sandomierza. Jednomyślnie wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem gruntownej wiedzy i emocji które się nam udzieliły. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i serdecznie Panią pozdrawiamy.
Danka
Danka
Szczecin
Z dziećmi z mojej klasy chciałam przyjechać sama, nie korzystając z usług przewodnika, gdyż wydawało się nam, że podniesie to koszt wycieczki. Nic podobnego. Zdecydowaliśmy się na przewodnika. To była nasza najlepsza decyzja. Przewodnik po Sandomierzu pokazał dzieciom wiele ciekawych miejsc i przede wszystkim opowiadał bardzo interesująco.
Ewa Mikulska
Ewa Mikulska
Warszawa
Sandomierz jest pięknym i urokliwym miasteczkiem. Dzięki wiedzy Pani przewodnik, poznaliśmy Sandomierz od podszewki. Byliśmy zachwyceni wiedzą Pani przewodnik. Przede wszystkim należy podkreślić zaangażowanie młodej dziewczyny w pokazanie miasta i jego historii. Sami nie bylibyśmy w stanie zobaczyć tego, co pokazał nam przewodnik po Sandomierzu
Piotr Woźniak
Piotr Woźniak
Zakrzewo