Przewodnik po Sandomierzu

OPROWADZAMY PROFESJONALNIE ALE BEZ RUTYNY

 

 

 

 

 

 

Zmumifikowane zwłoki Teresy Izabeli Morsztynówny spoczywają w kryptach kościoła świętego Józefa. Teresa Izabela Morsztynówna zmarła 15 sierpnia 1698 roku mając zaledwie osiemnaście lat. Zmarła na chorobę zakaźną nieznaną w tamtych czasach. Jej bardzo dobrze zachowane ciało można oglądać w przeszklonej trumnie.

Na temat jej śmierci i dobrego zachowania ciała krąży mnóstwo legend. Kościół katolicki przyjmuje, że wskutek zakończenia życia w opinii świętości jej ciało uległo materializacji, stąd tak dobre zachowanie. Po rodzicach Teresy Izabeli Morsztynówny, córki Stanisława Morsztyna (wojewody sandomierskiego) i Konstancji z Oborskich, również pochowanych w podziemiach tego kościoła, pozostały jedynie kości.

Fenomen dobrego zachowania zwłok od zawsze interesował budził ciekawość. Żyją osoby wierzące w świętość Teresy Izabeli Morsztynówny. Modlą się za jej beatyfikację. Podziemia kościoła, w których spoczywają doczesne szczątki można zwiedzać. Kościół otwiera zakonnica. Należy zapukać na plebanię. Udostępni krypty za datek na potrzeby kościoła.

Liczby mówią same za siebie

67550

Klientów rocznie

1389

Wycieczek każdego roku

365

Pracujemy bez przerwy

24 h

Jesteśmy dostępni

Co mówią nasi klienci

Bardzo dziękujemy za wspaniałego przewodnika. Pani?(niestety imienia nie pamiętam) w niezwykle interesujący i  merytoryczny sposób zapoznała nas z historią i najważniejszymi miejscami Sandomierza. Jednomyślnie wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem gruntownej wiedzy i emocji które się nam udzieliły. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i serdecznie Panią pozdrawiamy.
Danka
Danka
Szczecin
Z dziećmi z mojej klasy chciałam przyjechać sama, nie korzystając z usług przewodnika, gdyż wydawało się nam, że podniesie to koszt wycieczki. Nic podobnego. Zdecydowaliśmy się na przewodnika. To była nasza najlepsza decyzja. Przewodnik po Sandomierzu pokazał dzieciom wiele ciekawych miejsc i przede wszystkim opowiadał bardzo interesująco.
Ewa Mikulska
Ewa Mikulska
Warszawa
Sandomierz jest pięknym i urokliwym miasteczkiem. Dzięki wiedzy Pani przewodnik, poznaliśmy Sandomierz od podszewki. Byliśmy zachwyceni wiedzą Pani przewodnik. Przede wszystkim należy podkreślić zaangażowanie młodej dziewczyny w pokazanie miasta i jego historii. Sami nie bylibyśmy w stanie zobaczyć tego, co pokazał nam przewodnik po Sandomierzu
Piotr Woźniak
Piotr Woźniak
Zakrzewo